09.03.2021

Складська нерухомість Київського регіону: підсумки 2020 року

На фото: складський комплекс Amtel, с. Білогородка (Київська область). ФОТО: ОЛЕГ СТЕЛЬМАХ

Серед сегментів комерційної нерухомості складський і логістичний ринок Київського регіону продемонстрував стійкіші позиції до потрясінь, викликаних пандемією COVID-19. За підсумками 2020 року, оцінюючи та порівнюючи основні показники різних секторів, це дійсно так. Втім, гравців складського та логістичного ринку не оминули загальні негативні тренди, викликані коронакризою. 

Текст: Тетяна Антонюк


НОВА ПРОПОЗИЦІЯ

За підрахунками консалтингової компанії CBRE Ukraine, у 2020 році нова пропозиція складських площ на ринку Києва та Київської області становила 78 000 м2 і значно перевищила обсяги за 2019 рік, коли було введено лише 22 000 м2. Основний обсяг торік забезпечила друга черга складського комплексу Amtel (с. Білогородка Київської області) загальною площею 53 000 м2, девелопером якого є компанія Amtel Properties.

Також сектор складської та логістичної нерухомості збільшився завдяки виходу на спекулятивний ринок комплексу «Фалбі» з приблизно 11 000 м2 складських приміщень після зміни власника цього об’єкта – його купила компанія Dragon Capital, і це стало ключовою інвестиційною угодою минулого року.

Крім того, як повідомили в CBRE Ukraine, відбулась зміна цільового призначення приміщення «Епіцентр К» на вул. Віскозній у Києві з роздрібного на логістичне, що додало близько 20 000 м2 до загальної пропозиції на ринку. Тож за підсумками минулого року загальний обсяг сектора складської та логістичної нерухомості Києва та Київської області зріс до 1,52 мільйона м2.


ДИНАМІКА ВАКАНТНОСТІ Й ОРЕНДНИХ СТАВОК

Загалом динаміка попиту на ринку складської та логістичної нерухомості Києва та Київської області залишалася доволі високою впродовж 2020 року. За даними компанії CBRE Ukraine, торік позитивна орендна активність посприяла укладенню 16 угод, а загальний обсяг валового поглинання зріс на 20% р/р та становив близько 166 000 м2.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №2(210) лютий 2021.

Передплата на журнал