14.09.2021

Рух вгору. Що відбувається з цінами на будматеріали?

ФОТО НАДАНЕ «КАПАРОЛ УКРАЇНА»

У 2020-2021 роках спостерігається помітне зростання вартості будівельних матеріалів. Серед основних причин цього – підвищення ціни сировини. Найбільше подорожчали ті матеріали, у виробництві яких використовується метал, дерево, пластик.

Текст: Єлизавета Молчанова

ЗРОСТАННЯ НА ВСІХ ФРОНТАХ

Останні півтора року відбувається помітне зростання цін на матеріали для будівництва та ремонту. Водночас йдеться не про окремі їх категорії, а про подорожчання різноманітних позицій як українського, так і закордонного виробництва. Серед основних причин цього – підвищення вартості сировини.

Найбільше піднявся в ціні металопрокат. Згідно з підрахунками девелоперської компанії UDP, лише у 2020 році його вартість зросла на близько 50%. За даними девелоперської компанії SAGA Development, за перше півріччя 2021 порівняно з аналогічним періодом минулого року металопрокат подорожчав на 65%. Ще іншу статистику наводять в «УКРСТАЛЬ КОНСТРУКЦІЇ», що займається виробництвом, проєктуванням і монтажем металоконструкцій. За її даними, за період 2020-2021 років ціни на металопрокат підвищились у 2-3 рази. «Така ситуація обумовлена надвисокою вартістю руди, надзвичайним попитом на метал і низькою пропозицією на ринку внаслідок згортання металургійних підприємств і деяких гірничодобувних комплексів. Проте в будь-якому разі наявна також комерційна складова в таких цінових стрибках», – пояснює Дмитро Васильєв, керівник відділу маркетингу компанії «УКРСТАЛЬ КОНСТРУКЦІЯ».

Подорожчав і бетон. Торік, за підрахунками UDP, його ціна зросла до 20%, що також обумовлено підвищенням вартості сировини: цементу й піску. Відповідно, подорожчала й тротуарна плитка. За даними ПБГ «Ковальська», її вартість зросла на 16% з початку 2021 року. Однак найбільше виріс у ціні газобетон – на 41% у поточному році. Щодо нього, то така динаміка обумовлена ще й посиленням попиту. «Нині це один із найпопулярніших стінових матеріалів у забудовників», – пояснює Сергій Пилипенко, генеральний директор ПБГ «Ковальська».

Продовження читайте в журналі Commercial Property №8(216) серпень 2021.

Передплата на журнал