11.06.2021

Ритейльно чисто

ФОТО: CORPORATE.WALMART.COM

Переступивши поріг року з початку пандемії, цієї весни у світі розпочалися інтенсивні кампанії з вакцинації. Це посилило оптимістичні настрої міжнародних гравців сфери ритейлу й самих споживачів. Частина операторів одразу ж пішла на послаблення протиепідемічних заходів, частина – все ще побоюється ризиків. Які зміни приніс рік пандемії роздрібній торгівлі? 

Текст: Тетяна Хом'як

Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила ритейлерів з усього світу запровадити суворі правила перебування покупців у торговельних залах: вхід тільки в масках, температурний скринінг, обмеження кількості відвідувачів, дотримання дистанції тощо. Однак навесні 2021 року низка операторів роздрібної торгівлі почала заявляти про відмову від деяких із них. Такі рішення пов'язані насамперед із досягнутими результатами кампанії з вакцинації у США та багатьох європейських країнах.

Паралельно, як свідчать дані досліджень, спостерігається поступове відновлення трафіку в торгових центрах. Згідно з опитуванням, проведеним аналітичною компанією Sensormatic Solutions у період із середини лютого до середини березня 2021 року в США, покупці стали впевненішими у своїй безпеці. Так, лише 13% респондентів заявили, що дуже стурбовані можливими загрозами для їхнього здоров’я, тоді як торік таких було 29%. Компанія встановила, що з кінця літа 2020 року до середини березня 2021 року трафік у ТЦ/ТРЦ був на 42% меншим порівняно з аналогічним періодом 2019 року. А вже із середини березня до 12 травня відвідуваність ТЦ/ТРЦ була на 24% нижча, ніж у 2019 році. Водночас торгові центри просто неба відновлюються ще швидше, демонструючи за цей період зниження трафіку на 18%. Аналітики погоджуються, що високі темпи відновлення цього показника зберігатимуться протягом усього літа.

Чи сприятиме така оптимістична картина повній відмові ритейлу від протиепідемічних заходів уже в найближчій перспективі? Чи деякі з них, трансформуючись, залишаться з нами надовго? Які ще зміни у цій сфері спричинила інтенсивна боротьба світу з COVID-19?

Продовження читайте в журналі Commercial Property №5(213) травень 2021.