29.07.2020

Прибуткова ніша

Прикладом прибуткового будинку з витриманою концепцією формату, а саме здача в оренду всіх квартир від єдиного власника, є клубний будинок  RÉSIDENCE BOTANIQUE (Київ)

ФОТО: МАКСИМ АРТБОВИЧ


Прибуткові будинки мають високу популярність у Європі, проте майже не представлені в Україні. Втім, активний розвиток ринку житлової нерухомості в нашій країні, зокрема у Києві, з одного боку, збільшує конкуренцію серед девелоперів, з іншого – запити покупців, а отже вимагає впровадження нових рішень. Одним із них може стати формат прибуткових будинків.

Текст: Тетяна Хом'як


ОСОБЛИВОСТІ ФОРМАТУ

Зазвичай прибутковий будинок – це об'єкт нерухомості, яким керує спеціалізована компанія, що забезпечує здачу в оренду квартир, власниками яких можуть бути як приватні інвестори, так і девелопер проєкту. Доходи від здачі житла розподіляються між усіма власниками пропорційно, що гарантує їм певний рівень дохідності. Перевагою формату прибуткового будинку, на думку Романа Герасимчука, директора консалтингової компанії City Development Solutions, є централізоване управління всіма бізнес-процесами, сувора форма звітності та можливі гарантії від керівної організації.

Від звичайної оренди квартир прибуткові будинки з точки зору власника відрізняються розподілом функцій. Фактично, всі обов'язки з управління об'єктом виконує керівна компанія, хоча умови співпраці з нею можуть відрізнятися. З точки зору орендаря, прибутковий будинок ближче до апарт-готелю завдяки наявності кухні та додаткових сервісів. Це дає змогу розглядати таку нерухомість як варіант і для короткострокового, і для довгострокового проживання. Перевагою цього формату є наявність офіційного договору оренди.

Також відрізняється інвестиційна стратегія прибуткових будинків від інших типів орендної нерухомості. Так, якщо в апарт-готелях поєднується короткострокове й довгострокове проживання, то в прибуткових будинках, зазвичай, є або лише довгострокове, або лише короткострокове, орієнтоване переважно на іноземних туристів. Саме тому, як вважають фахівці, для такого житла важливим є зв'язок з локальною культурою та занурення в життя міста. Загалом же для проєкту орендного бізнесу на першому місці стоять такі характеристики, як локація, транспортна розв'язка, архітектурні та дизайнерські рішення.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №6(203) липень 2020.