02.12.2020

Подвійний локдаун

Сектор торговельної нерухомості Києва пережив навесні 2,5-місячний локдаун, після якого він став поступово оговтуватися. Зокрема спостерігалося відновлення трафіку. У листопаді роботу торгових центрів знову обмежили: такі об’єкти не могли працювати в найприбутковіші дні тижня – у вихідні. Втім, введення нових правил привело до переорієнтації частини трафіку ТЦ/ТРЦ на будні. 

Текст: Оксана Бабенко

2,5-3 мільярди гривень – стільки орендних платежів, згідно з підрахунками Української Ради Торгових Центрів, втратили ТЦ/ТРЦ Києва за період весняного локдауну, який тривав із середини березня до кінця травня. У листопаді у гравців ринку «випали» два дні, які приносять їм найбільшу відвідуваність: із 14 і попередньо до 30 листопада в Україні було введено локдаун вихідного дня. Він передбачав суворіші карантинні обмеження, які діяли з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. В цей період по всій Україні була заборонена, зокрема, робота торгових центрів, закладів розважальної діяльності, громадського харчування, торговельного та побутового обслуговування тощо.

Втім, вже перший тиждень нових обмежень показав цікаву тенденцію: зростання трафіку торгових центрів у будні дні – повідомляє ІА «Інтерфакс-Україна». Як розповів агентству Роман Ємець, керівний директор київського ТРЦ DREAM TOWN, приріст кількості відвідувачів у п’ятницю 13 листопада та понеділок 16 листопада становив близько 20%. За даними Dragon Capital Property Management, в управлінні якої є такі столичні ТЦ/ТРЦ, як «Аладдін», Piramida та Smart Plaza Obolon, у будні дні після оголошення часткового локдауну трафік зріс на 5-10%. У маркет-молі «Даринок» прогнозували, що відвідуваність у будні дні збільшиться на 20%, а в консалтинговій компанії UTG очікували на 25-30-відсоткове зростання.

Після введення нових обмежень у вихідні дні торгові центри один за одним почали змінювати графік, продовживши робочий час в будні. Наприклад, нині макет-мол «Даринок» працює до 22:00, тоді як раніше він зачинявся о 20:00. ТРЦ DREAM TOWN, ТРЦ Gulliver, ТРЦ Lavina Mall та інші продовжили робочий час на годину – до 23:00.

У поточних умовах таке рішення обумовлене перерозподілом потоків відвідувачів з вихідних днів на будні та спрямоване на зниження негативного ефекту для ТЦ/ТРЦ і їхніх орендарів, які вдруге за рік стикаються із забороною працювати.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №10(207) листопад 2020.

Передплата на журнал