27.05.2020

Після COVID. Що зміниться на ринку нерухомості України

ФОТО: IS

Від моменту введення карантину в Україні пройшло більше двох місяців, з середини травня почалось послаблення обмежувальних заходів. Ситуація все ще незрозуміла та нестабільна, однак деякі трансформації ринку нерухомості, спричинені пандемією коронавірусу, вже очевидні.

Текст: Марина Паралюш


Наразі багато говориться про те, що пандемія коронавірусу призведе до суттєвих змін у різних бізнес-сферах і секторі нерухомості зокрема. «Світ не буде колишнім» – це, певно, найпоширеніший вислів сьогодення.

Commercial Property звернувся до українських гравців з проханням прокоментувати, чи підтримують вони таку думку та як все ж таки зміниться архітектура, функції, наповнення об’єктів нерухомості, які нововведення відбулись у самих компаніях, як трансформувалися їхні підходи до бізнесу тощо.

Ми опустимо те, як компанії підійшли до питання безпеки та гігієни на своїх локаціях – у торгових центрах, офісних будівлях, готелях тощо. Дезінфікуючі стійки, посилений клінінг з використанням дезінфікуючих засобів, можливість вимірювання температури, дистанціювання – наразі це стандарти, яких дотримується відповідальний бізнес.

Що, окрім цього, відбувається наразі та спостерігатиметься на ринку далі – читайте в коментарях представників компаній Alef Estate, Colliers International (Україна), FORUM, SunIndustry, DEOL Partners, KYB Architects®, «СІТРАС Україна», Dmytro Aranchii Architects, City Capital Group, UTG, Design Hub International, «Строй Сіті Development».

Продовження читайте в журналі Commercial Property №4(201) травень 2020.