10.04.2023

Персонал’не питання

ФОТО: CITY ONE DEVELOPMENT

Торік залучення людей до захисту країни або міграція до безпечніших територій, з одного боку, та пауза або повне зупинення робіт на будівельних майданчиках, з іншого боку, призвели до скорочення штату компаній ринку нерухомості та будівництва. Кількість вакансій у цих секторах і кількість шукачів роботи скоротилась. Та плани з відновлення зупинених проєктів чи запуску нових говорять про те, що гравцям ринку знадобляться нові співробітники.

Текст: Оксана Бабенко

ВІД СКОРОЧЕННЯ…

Українська девелоперська компанія Alterra Group від початку військового вторгнення збільшила чисельність штату – загалом кількість її працівників зросла на 8%. З початку березня 2022 року вона релокувала команду до львівського офісу, надавши співробітникам необхідну допомогу з переїздом, житлом і фінансами. Відтоді працівники компанії живуть на два міста – Київ і Львів. Попри воєнний стан, Alterra Group продовжує розвиватися та масштабується на ринку, а тому планує й далі розширювати штат.

Проте подібна ситуація – виняток на ринку. Загалом тренди такі, що торік і кількість вакансій, і кількість активних шукачів роботи, і штати компаній у сфері нерухомості, будівництва, архітектури зменшились по всій Україні.

Суттєво просіла кількість вакансій. Так, згідно з відкритими даними порталу rabota.ua, якщо у 2021 в рубриці «Будівництво – Архітектура» було понад 77 930 вакансій по всій Україні, то у 2022 – приблизно 27 140. Тобто їх кількість впала майже втричі. У рубриці «Нерухомість» ці показники становили приблизно 8530 проти 4300 у 2021 і 2022 роках відповідно. Тобто кількість вакансій зменшилась майже вдвічі.

Щодо активних кандидатів, то кількість шукачів роботи також скоротилась, але не пропорційно зменшенню вакансій. Наприклад, на тому ж порталі rabota.ua у розділі «Будівництво – Архітектура» було майже 62 790 активних кандидатів у 2021 році проти 52 680 у 2022, а в розділі «Нерухомість» – близько 6310 у 2021 проти 3780 у 2022.

На фоні падіння кількості вакансій і кількості шукачів роботи відбувалося звуження штату компаній зі сфери нерухомості та будівництва. Основні причини – залучення працівників до захисту країни проти російської агресії та евакуація співробітників за кордон. Наприклад, у компанії «Інтергал-Буд» приблизно 40% чоловіків захищають країну в лавах ЗСУ чи тероборони, ще близько 30% співробітників перебувають за кордоном до завершення війни. Через це штат компанії зменшився, хоча вимушених скорочень не проводилося. В іншого гравця на ринку девелопменту – компанії City One Development – штат частково скоротився з тих же причин. Так, у перший місяць повномасштабного вторгнення 20% її чоловічого складу вступили до лав ЗСУ. Крім того, ще декілька співробітників на початку війни виїхали за кордон.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №1(226-227) лютий-березень 2023.

Передплата на журнал