14.10.2021

Найгірше − позаду: відновлення готельного сектора Одеси

На фото: готель «Моцарт». ФОТО НАДАНЕ MOZART HOTEL GROUP

Цьогоріч готелі Одеси продемонстрували гарні показники завантаження зі стабільним зростанням від низького до високого сезону. Все вказує на те, що ринок відновлюється. Проте на готельний ринок міста чекає низький сезон-2021, до того ж не виключено, що в Україні знову будуть введені локдауни. Однак готельєри, переживши складний минулий рік, готові до можливого посилення карантинних заходів.

Текст: Тетяна Антонюк, Марина Паралюш

БІЛЬШЕ ПОЗИТИВУ

2021 рік виявився доволі вдалим для готельного сектора Одеси, його результати навіть перевищили очікування деяких гравців. Все тому, що оператори були обережні в плануванні, адже торік вони пережили чимало негативних чинників, зумовлених пандемією. Це масовий карантин із періодичними локдаунами, практично повне зупинення міжнародного авіасполучення, обмеження на проведення заходів, зниження ділової активності. Особливо складними були міжсезоння та низький сезон, коли гравці ринку розраховують лише на подієвий бізнес.

Однак, як зазначає Юрій Воловик, керівник служби управління доходами мережі Premier (керує готелем Premier Hotel Odesa в Одесі та 16 об’єктами загалом в Україні), говорячи про 2020 рік, не можна забувати, що попри загалом депресивний початок сезону, торік у липні-серпні готельним гравцям цього міста вдалося вийти на середньоринкові показники заповнюваності номерного фонду, які становили 55-60%. Водночас, за його словами, найактивніші об’єкти досягали у серпні 2020 року понад 70% завантаження.

Якщо порівнювати теперішню ситуацію з 2020, то впродовж поточного року на ринку готельної нерухомості Одеси спостерігається тренд відновлення. Ірина Сідлецька, генеральний директор компанії Vertex Hotel Group (три об’єкти в Одесі й один у Києві), каже, що готельний сектор цього міста поступово повертається до повноцінного функціонування. «Цей рік є набагато легшим. Ризикую сказати, що найгірше – позаду, – каже вона. – Хоча ми живемо в абсолютно непередбачуваному світі».

Так, упродовж 2021 року карантинні обмеження в Україні були послаблені, а гравці ринку та мандрівники адаптувалися до нових реалій. Найбільший позитивний тренд цього року – відновлення внутрішнього туризму, який є одним із пріоритетних в Одесі.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №9(217) вересень 2021.

Передплата на журнал