09.07.2021

Кондомініумні апарт-готелі: чому ринок приваблює девелоперів

Проєкт готелю Premier Resort Hotel (Поляниця, Буковель, Івано-Франківська область). ВІЗУАЛІЗАЦІЯ: LEV DEVELOPMENT

Будівництво апарт-готелів в Україні активізувалося – таких проєктів стає дедалі більше, переважно вони являють собою кондомініумний формат. Інтерес девелоперів саме до цієї ніші обумовлений низкою чинників. Серед них – це можливість залучити в проєкт кошти приватних інвесторів, а саме тих, які купують житло для здачі в оренду. Кондомініумні апарт-готелі, як стверджують гравці ринку, задовольняють потреби саме таких покупців.

Текст: Тетяна Антонюк

ЧИННИКИ РОЗВИТКУ

«Дуже цікаво, коли те, чим ти займався вже понад 16 років, стає трендом на ринку», – так коментує активізацію сектора апарт-готелів в Україні Марина Лео, партнер компанії DEOL Partners. Вона є девелопером і оператором мережі Senator Hotels and Apartments. Її перший об’єкт відкрився у 2005 році в Києві. Відтоді мережа поповнилася ще двома апарт-готелями, обидва у столиці. Нині компанія планує її розширення та веде переговори щодо нових об’єктів такого формату.

«Невеликі апарт-готелі в Україні почали з’являтися досить давно, здебільшого вони розташовувались у туристично привабливих регіонах, наприклад, на Західній Україні та в південних областях», – додає Олександр Смирнов, комерційний директор компанії Standard One (будує апарт-готель Standard One Terminal у Києві). Однак цей сектор нерухомості ще невеликий, і попри те, що деяким об’єктам чимало років, вважається відносно молодим. Тому, як кажуть гравці ринку, українська аудиторія лише починає знайомитися з цим форматом.

За останні роки девелопмент апарт-готелів в Україні активізувався – таких проєктів стає дедалі більше. Переважно вони являють собою кондомініумний формат (кондомініумними можуть бути й готелі). Його особливості – у формі володіння й управління. На відміну від звичайних апарт-готелів, які мають одного чи декількох власників, кондомініумні апарт-готелі (ще їх називають кондо-готелі) характеризуються тим, що апартаменти продаються різним приватним інвесторам. «Такі покупці можуть використовувати свою нерухомість на власний розсуд: для свого проживання чи для отримання прибутку, здаючи апартамент в оренду силами керівної компанії», – пояснює нюанси формату Наталія Чистякова, директор департаменту оцінки та консалтингу компанії Colliers Ukraine.

Докладніше про термінологію, особливості цього сектора нерухомості та нюанси управління такими об’єктами читайте у статті Івана Луня, готельного консультанта, Burford Management & Consultancy.

Передумови для розвитку саме цієї ніші в Україні є. І попри те, що в нашій країні ринок апарт-готелів і їхні стандарти ще не сформовані, Олександр Островський, cпівзасновник компанії LEV Development (у її портфелі – три проєкти готелів у Львові та Івано-Франківській області), прогнозує, що через 3-5 років ситуація буде зовсім іншою: частка таких об’єктів в Україні стрімко зростатиме, а їх якість виходитиме на вищий рівень.

Інтерес девелоперів саме до цього формату обумовлений низкою чинників.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №6(214) червень 2021.