04.01.2022

Готельна нерухомість Львова: зростання на всіх фронтах

Готель BANKHOTEL, Львів

У 2021 році готельний ринок Львова продемонстрував зростання основних показників, що не дивно. Попри продовження карантину і періодичне посилення обмежень, все ж таки умови роботи галузі були легшими, ніж торік. Свою позитивну роль зіграли такі чинники, як вакцинація, відновлення офлайн-заходів, активізація міжнародного туризму. 

Текст: Марина Паралюш

ЧИ СПРАВДИЛИСЯ ПРОГНОЗИ?

У 2021 році готельний ринок Львова, як і всієї країни, продовжував жити в умовах карантину з періодичними посиленнями обмежень, які негативно позначалися на роботі його гравців. Проте, порівнюючи із 2020, ситуація була помітно кращою. Завдяки цьому у 2021 такі об’єкти не зачинялися для гостей (торік, як відомо, деякі готелі приймали рішення тимчасово припинити роботу через пандемічні обмеження та відсутність туристів). Передусім готельєри адаптували роботу до нової карантинної реальності. Плюсом стало відновлення проведення масових заходів, що привертало українського мандрівника, лібералізація візового режиму та запуск прямого авіасполучення з країнами Перської затоки, що збільшило потік іноземних гостей.

Попри це, за словами Ростислава Хоми, керівника напряму консультаційних послуг у сфері нерухомості компанії EY в Україні, станом на кінець жовтня 2021 року операційні показники готелів ще не досягли рівня доковідного 2019 року. Хоча деякі місяці були доволі успішними для цього бізнесу, зокрема в другому півріччі 2021.

Тож якими були очікування готельєрів на 2021 рік і чи справдилися їхні прогнози?

У мережі Premier очікували на поступове відновлення туристичного ринку у 2021, покладаючи великі надії на вакцинацію. Накопичений досвід подолання перших хвиль пандемії вселяв готельєру впевненість, що сектор гостинності впорається з новими викликами, а побоювання виникали через можливі обмеження під час проведення заходів та обслуговування груп.

Натомість не дуже оптимістичними були очікування від 2021 року в готелі ibis Styles Lviv Center. Особливо це стосувалося першого півріччя, адже як в Україні, так і закордоном все ще зберігалися суворі карантинні обмеження щодо подорожей, що мало значний вплив на туристичну сферу.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №12(220) грудень 2021.

Передплата на журнал