12.11.2020

Готельна нерухомість Львова: боротися та виживати

ФОТО: АНДРІЙ АВДЄЄНКО

Львів, популярне туристичне місто, не зміг скористатись сповна пом’якшенням карантину та настанням періоду відпусток, програючи популярнішим локаціям для літнього відпочинку українців. Осінній сезон не приніс місту звичної раніше ділової активності: бізнес-туризм нині обмежений. Це стимулює львівських готельєрів об’єднуватись і шукати способи покращення ситуації.

Текст: Тетяна Антонюк

Львів – місто, яке завжди приваблювало мандрівників, а в останні роки більше іноземних, ніж вітчизняних. Торік, наприклад, структура туристичного потоку становила 65% гостей з-за кордону проти 35% українців. А загалом минулого року місто відвідало 2,5 мільйона осіб. Тому закриття кордонів через карантин стало для галузі гостинності загалом і готельного сектора зокрема суттєвим випробуванням. Бізнесу, який втратив головного споживача, доведеться ще чимало часу працювати в таких умовах: за прогнозами гравців ринку, відновлення міжнародного туристичного потоку займе не один рік. Втім, на початку жовтня Андрій Садовий, міський голова, на засіданні Львівського Туристичного Альянсу висловив упевненість, що потік гостей однозначно відродиться, і віру в те, що наступного року аеропорт прийме два мільйони гостей. Хочеться вірити в кращий сценарій, адже поточний стан ринку має поки мало оптимізму.

ПРОПОЗИЦІЯ БЕЗ ЗМІН

У період суворого карантину готелі Львова самостійно приймали рішення, продовжувати працювати чи призупинити діяльність. Відсутність гостей, звісно, спонукала до того, що частина об’єктів тимчасово зачинилась. Наприклад, на період карантину було прийнято рішення призупинити роботу готелю іbis Styles Lviv Center, оскільки, як повідомив його менеджмент, це було доцільніше з фінансової точки зору. В період локдауну не працював Premier Hotel Dnister. А от BANKHOTEL не зупинявся ні на один день. Станом на кінець серпня поточного року, за даними компанії EY в Україні, всі об’єкти відновили діяльність, а загальний обсяг пропозиції ринку після карантину залишився незмінним. Відтак, на кінець літа сектор готельної нерухомості Львова, як підрахували в EY в Україні, охоплював 51 готель із загальним фондом близько 2900 номерів*. За період січень-серпень 2020 року на ринок вийшов лише один об’єкт – !FEST Hotel на 69 номерів на вул. Лемківській, офіційне відкриття якого відбулось у січні. Девелопером проєкту є «Холдинг емоцій «!FEST».

Продовження читайте в журналі Commercial Property №9(206) жовтень 2020.

Передплата на журнал