29.12.2021

Готельна нерухомість Києва: адаптація, пожвавлення, зростання

Готель IQ HOTEL, Київ

Підсумки 2021 року для сегмента готельної нерухомості Києва, зважаючи на пандемічну ситуацію, досить-таки непогані: зростання туристичних потоків, пожвавлення бізнес-туризму й активізація івент-діяльності дали свої результати. Звісно, про повноцінне відновлення ринку ще не йдеться – це, найімовірніше, перспектива 2-3 років.

Текст: Тетяна Антонюк

ОЧІКУВАННЯ ПЕРЕВИЩЕНО

Готуючи цей спецпроєкт, ми опитали низку гравців готельного ринку в Києві. Загалом їхні настрої більш-менш однакові, тенденції, які вони виділяють у 2021 році, – теж. Попри те, що цього року карантин в Україні продовжувався, періодично – посилювався, цей рік виявився кращим для готельного сектора, ніж 2020. У дечому він перевищив плани операторів (хоча тут варто зазначити, що вони були доволі обережними в попередніх прогнозах та очікуваннях), а в деякі місяці готельєри фіксували такі ж показники, як у допандемічному 2019. Що й створило відповідний настрій.

Наприклад, у своїх прогнозах мережа Premier (керує трьома готелями в Києві, а саме 5-зірковим «Прем'єр Паласом» і 3-зірковими «Прем'єр Готель Либідь» і «Прем'єр Готель Русь», та 16 об’єктами загалом в Україні) орієнтувалася насамперед на депресивні підсумки 2020 року, зокрема на темпи стабілізації попиту після весняного локдауну, водночас визначивши як цільовий орієнтир результати 2019 року. «Попередні підсумки 2021 року для нашої компанії не лише повністю справдилися, а й перевищили очікування, – каже Юрій Воловик, керівник служби управління доходами мережі Premier. – Станом на початок грудня 2021 року операційні показники готелів мережі Premier у Києві дають змогу говорити про нашу ефективність на рівні 78-80% від результатів 2019 року, що більш ніж оптимістично, враховуючи стартові передумови на початку року».

«2021 ми планували як перехідний рік. Ми чітко відчували, що повноцінного повернення до карантинних фінансових показників не може бути. Тому на початку 2021 ми ставили перед собою завдання досягти принаймні 60% від рівня дохідності 2019 року», – кажуть у компанії Vertex Hotel Group, яка керує 4-зірковим President Hotel у Києві. Оператору вдалось перевищити бажані фінансові показники, навіть попри досить суттєві обмеження в першому та четвертому кварталах. «Ми бачили хороші результати першого півріччя, тому дозволили собі повторне бюджетування та збільшили бажаний рівень RevPAR на друге півріччя. І ми дуже раді, що змогли виконати навіть підвищений план», – додають у компанії Vertex Hotel Group.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №12(220) грудень 2021.