07.12.2020

Апарт-готелі в Україні: новий виток розвитку

Наразі в Україні ведеться будівництво чи планується старт реалізації апарт-готелів приблизно на 1000 номерів і апартаментів. Окрім того, що ці проєкти збільшать ринок і підвищать якість пропозиції, вони ще й розширять можливості для приватних інвесторів. 

Текст: Тетяна Антонюк, Марина Паралюш

СТІЙКИЙ СЕГМЕНТ

З послабленням карантинних обмежень і відновленням роботи готельного ринку київська мережа апарт-готелів Senator Hotels and Apartments компанії DEOL Partners, а це три об’єкти сукупним фондом близько 110 номерів та апартаментів, продемонструвала досить високі як для нинішнього періоду показники заповнюваності – вище 60%. Для порівняння: завантаженість дизайн-готелю 11 Мirrors на 49 номерів цієї ж компанії становила менше 50%. Водночас показники заповнення на київському готельному ринку загалом варіювалися в межах 20-25%. «Попит на апарт-готелі мережі Senator Hotels and Apartments залишається тим самим – що до карантину, що після. На жаль, Senator Maidan, наша найтуристичніша локація, демонструє найбільше падіння заповнюваності, водночас завантаженість Senator Victory Square зростає. Тому в середньому показники заповнюваності апарт-готелів можна порівнювати з показниками 2019 року», – розповідає Марина Лео (Римаренко), партнер DEOL Partners, CEO дизайн-готелю 11 Mirrors і мережі Senator Hotels and Apartments.

А от Артур Лупашко, генеральний директор Ribas Hotels Group, що керує низкою готельних об’єктів у Одесі й Одеській області, спираючись на дані своєї компанії та інформацію від колег, зазначає, що попит на апарт-готелі підвищився вдвічі в туристичних локаціях на фоні зниження готельного ринку загалом, однак впав у регіонах, де більша частина гостей приїжджала з бізнес-цілями.

Як пояснюють гравці ринку, сильніші позиції таких об’єктів загалом обумовлені низкою характеристик цього формату.

У компанії DEOL Partners уточнили, що апарт-готелі «виграють» завдяки тому, що пропонують різні варіанти розміщення під різні цілі та впродовж різного періоду перебування: і коротко-, і середньо-, і довгострокового. Наприклад, апартаменти можна орендувати на день або кілька днів, на кілька місяців, на рік чи довше. Відповідно під конкретний термін формуються тарифи. За статистикою, при довгостроковому проживанні ціна на 20-30% нижча, ніж у готелі аналогічного класу.

Продовження читайте в журналі Commercial Property №10(207) листопад 2020.

Передплата на журнал